DataExchangeHost.exe Pritësi i këmbimit të të dhënave

DataExchangeHost.exe Pritësi i këmbimit të të dhënave është një proces që vepron si një aplikim i modelit të komponentit të komponentit (COM) brenda serverit COM ‘Host DataExchange Host lokal.

Nëse diçka që bëni kërkon një Hypervisor (makinë virtuale), atëherë Hyper-V ka të ngjarë të sigurojë këtë funksion. Ky makinë virtuale (VM) mysafir ka nevojë për një metodë për të komunikuar me hostin e saj, që është sesioni juaj i Windows.

Vendndodhja e skedarit C: \ Windows \ system32 \ DataExchangeHost.exe madhësia 154.84 kB (158560 B).

DataExchangeHost.exe Pritësi i këmbimit të të dhënave
DataExchangeHost.exe Pritësi i këmbimit të të dhënave

DataExchangeHost.exe Ky është procesi i shpëtimit, por disa hakerat përdorin të njëjtin emër për të fshehur malware në kompjuterin tuaj.

Kur shkarkoni DataExchangeHost.exe nga faqet e internetit të pabesueshme ose hackers, rreziku është i lartë. Për të parandaluar infeksionin e kompjuterit tuaj, lutemi:
– Përdorni një program të mirë antivirus
– Shko në të njëjtën skedar me disa programe antivirus
-Vendosni vendndodhjen dhe madhësinë e skedarit, nëse diçka mungon, është e dyshimtë

Në sistemin Winx64 mund të njihet si DataExchangeHost.exe Pritësi i këmbimit të të dhënave (32-bit).
The original post you can read by the link DataExchangeHost.exe Data Exchange Host

DataExchangeHost.exe Pritësi i këmbimit të të dhënave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *