менување на стандардниот пребарувач во microsoft edge

Менување на стандардниот пребарувач во Microsoft Edge

Microsoft го препорачува Bing за подобрено искуство со пребарувањето во Microsoft Edge на Windows 10. Задржувањето на Bing како стандарден пребарувач ви овозможува:
Директни врски до апликациите на Windows 10, со што побрзо ве води директно до вашите апликации.
Порелевантни предлози од Cortana, вашиот личен дигитален помошник.


Инстант помош што ќе ви помогне да го извлечете најдоброто од Microsoft Edge и Windows 10.
Но Microsoft Edge ја користи технологијата на OpenSearch, па може да го менувате стандардниот пребарувач.
Внесете ја веб-локацијата на пребарувачот во прегледувачот Microsoft Edge (на пример, www.contoso.com) и отворете ја страницата.
Изберете Повеќе дејства (…) > Параметри и лизгајте надолу за да изберете Прикажи ги напредните параметри. Во списокот под Пребарај во адресната лента со, изберете Измени.
Изберете ја веб-локацијата на пребарувачот и изберете Постави како стандарден. Доколку не изберете пребарувач, копчето Постави како стандарден ќе биде неактивно.

One thought on “менување на стандардниот пребарувач во microsoft edge”

 1. Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of
  any discussion boards that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really like to be a part of group where I
  can get opinions from other experienced individuals that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know.
  Appreciate it!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *