rreth parametrave të sinkronizimit në windows 10

Rreth settings sync në Windows 10 pajisjet

Kur sync është kthyer më, Windows mban gjurmët e cilësimet që ju intereson dhe vendos ato për ju në të gjitha dritaret 10 pajisjet tuaj.
Ju mund të zgjidhni për të sync gjëra të tilla si shfletuesin web, fjalëkalime dhe tema ngjyra.

Nëse ju të kthehet në parametrat e tjera të Windows, Windows sinkronizon disa cilësimet e pajisjes (për gjëra të tilla si printera dhe opsionet miut), parametrat File Explorer dhe preferencat e njoftimit.
Për syncing në punë, ju duhet të regjistroheni në Windows 10 me llogarinë tuaj Microsoft (ose lidhjen Microsoft llogarinë tuaj në punën tuaj ose llogari shkollor) në çdo pajisje që ju doni të mbani në sync. Nëse Sync settings opsion nuk është në dispozicion në pajisjen tuaj, organizata juaj mund të mos lejojë këtë funksion.

rreth parametrave të sinkronizimit në windows 10
rreth parametrave të sinkronizimit në windows 10

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *