si të përdorësh desktopin në largësi

Si të përdorni Remote Desktop

Përdorni Remote Desktop në Windows tuaj, Android apo pajisje iOS të lidheni me një PC distanca:
Ngritur PC të largët në mënyrë që ajo do të lejojë lidhjet e largëta.

Shiko Si mundem të lidheni me një PC me lidhje Remote Desktop?
Në PC të largët, Settings hapura dhe të shkojnë në Sistemin> Rreth. Vini re emrin e PC. Ju do të duhet më vonë.
Tjetra, në Settings, shkoni në Sistemin> Power & gjumit dhe kontrolloni për t’u siguruar Gjumi është vendosur të Asnjëherë.
Shkruani emrin e plotë të PC të largët në Connection Remote Desktop në PC tuaj lokale. Për hapa të hollësishme, shih Lidhu me një kompjuter duke përdorur Remote Desktop Connection.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *