çfarë hardueri më duhet për të regjistruar fragmente të lojërave të xbox në kompjuterin tim?

Çfarë hardware nuk kam nevojë për të regjistruar clips Xbox lojë në PC tim?

PC juaj duhet të ketë një nga këto karta video:
AMD: AMD Radeon HD 7000 seri, seri HD 7000m, HD 8000 seri, seri HD 8000m, seri R9 dhe seri R7.
NVIDIA: GeForce 600 seri ose më vonë, GeForce seri 800 milion ose më vonë, seri Quadro Kxxx ose më vonë.


Intel: Intel HD graphics 4000 ose më vonë, Intel Iris Grafika 5100 ose më vonë.
Për të parë se çfarë lloj të kartë video që ju keni, të shkojnë në kutinë e kërkimit në taskbar dhe kërko për “Device Manager”. Në Device Manager, zgjerohet Display adapters.
Ju gjithmonë keni mundësi për të marrë një screenshot të lojës tuaj, edhe nëse ju nuk keni një nga këto karta video.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *